Therapia Garden Psikoloji


  Telefon : 0 (538) 310 72 72

Uzman Kadromuz

Uzm. Klinik Psk. Lale TUNCEL

Bireysel Terapist – Kurucu

Lisans: İstanbul Üniversitesi Psikoloji (Bölüm 1.si)

Yüksek Lisans: Doğuş Üniversitesi

Doktora: Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji-Devam

Uzm. Psk. Lale Tuncel lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde, bölüm birincisi olarak tamamladıktan sonra Doğuş Üniversitesin de Klinik Psikoloji yüksek lisansını bitirmiştir. Yüksek lisans tez konusu “Yaygın Anksiyete Bozukluğu: Kapsamlı Literatür Taraması ve Hipotetik bir Vaka İçin Tedavi Planı”dır. Halen Doğuş Üniversitesi Kilinik Psikoloji doktora eğitimine devam etmektedir. Eğitimleri sırasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikoz ve Nevroz Servislerinde, İstanbul Ünv. Cerrahpaşa Tıp Fak. Adli Tıp Enstitüsünde, Çapa Tıp Fak. Nöropsikoloji Laboratuvarında ve Marmara Ünv. Psikiyatri Kliniğinde stajlarını tamamlamıştır.

Bilişsel Davranışçı Terapi, Bilişsel Varoluş Terapisi ve Aile terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi’de Hipnoterapi’nin Klinik Uygulamalarda Kullanılması, Prof. Dr. E. Thomas DOWN’dan Mindfulness(Bilinçli Farkındalık) ve Bilişsel Hipnoterapi, National Anger Management Association (NAMA- Ulusal Öfke Kontrolü Derneği USA) onaylı Öfke Kontrol Uzmanlığı, aldığı terapi eğitimlerinden olup halen alanda yenilikçi yaklaşım ve teknikler ile ilgili eğitimleri almaya devam etmektedir.

WISC-R Çocuklar için Zeka Testi, Çocuklar için Bender-Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Koppitz İnsan Çizimi Testi, Frostig Görsel Algı Testi, AGTE Gelişim Testi, Rorschach, MMPI Çok Yönlü Kişilik Testi uyguladığı değerlendirme ölçeklerindendir.

1. Çocuk ve Erişkin Klinik Psikiyatri Kongresine ‘Öfke Kontrolü’ konusu ile ana konuşmacı olarak katılmış, AHEF Uluslararası Aile Hekimleri Kongresi’nde “Zor Hastayla Başetme ve Uygulamalı Nefes Egzersizleri”, Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu Ulusal Kongresinde “Birinci Basamakta Psikoterapi” ve Ulusal Psikoloji Öğrencileri Kongresinde “Otizm ve El Tercihi” konulu sunumları yapmıştır. Maltepe Belediyesi ve Liay Vakfı işbirliği ile düzenlenen üniversite öğrencileri seminerinde “Stresle Başetme ve Gevşeme-Nefes Egzersizleri” konulu sunumu yapmıştır. Ayrıca 2014-2015 yıllarında Ataşehir Belediyesi ve Lions Vakfı ile Therapia Garden Psikoloji Merkezleri’nin işbirliği ile düzenlenen “Aile İçi İletişim” Seminer Dizisini düzenlemiş ve “Cinsel Gelişim” sunumunu yapmıştır. 2016 yılında da “Başarı ve Sınav Kaygısı” konusu ile bu seminer dizisini devam ettirerek “Hayatta Başarı, Okulda Başarı” konulu sunumu yapacaktır. 2014 yılı itibari ile Hürriyet gazetesi, hürriyet.com.tr, hürriyetaile.com ve elmaelma da yazarlık yapmaktadır.   Huzurevlerindeki Yaşlıların Genel Psikolojik Durumu ve Toplumumuzda Huzurevlerine Bakış” başlıklı yazısı ise V.I.P. Etiler dergisinde yayımlanmıştır. SKY Türk ve bir çok kanalda sağlık programlarının uzman konuğu olmuştur. 2016 Temmuz ayı itibari ile A Türk(KanalG) kanalında Psikolojik Analizler programını hazırlamakta ve sunmaktadır. Yine aynı kanalın Rengarenk programına da  uzman konuk olarak katılmayı sürdürmektedir.

2006 yılında lisans eğitimini bitirdikten sonra İstanbul’da çeşitli tıp merkezlerinde, danışmanlık merkezlerinde bireysel terapi hizmeti vermiştir. Ayrıca özel bir kolejin anaokulunda öğrenci ve ailelere, özel bir huzurevinde de yaşlılara yönelik danışmanlık hizmeti vermiştir. Uzm. Psk. Lale Tuncel 2014 yılında THERAPIA GARDEN PSİKOLOJİ MERKEZLERİ’ni kurmuş olup bireysel terapi hizmetine burada devam etmektedir.

Depresyon, Öfke Kontrolü, Kişilik Bozuklukları, Panik Bozukluk, Sosyal Fobi, Yeme Bozuklukları(anoreksiya, bulimiya, tıkınırcasına yeme, duygusal yeme, sağlıklı beslenme takıntısı) ve Somataform Bozukluklar(hastalık hastalığı, ağrı bozukluğu, somatizasyon, konversiyon) çalıştığı sorun alanlarından birkaçıdır.