Therapia Garden Psikoloji


  Telefon : 0 (538) 310 72 72

Hakkımızda

Deneyimli ve her biri alanında uzman ekibimiz, bilimsel ve etik temellere bağlı olarak hizmet vermektedir.Danışanlarımızın hedeflerine ulaşma sürecinde gizlilik ilkesi esas alınarak, önyargısız ve iş birlikçi olmak temel ilkelerimizdir.

Hayat zorlukları karşısında, benliğin değerlerinin keşfi ve değişim yolunda danışanlarımızla birlikte yolculuğa çıkmaktayız. Psikolojik sorunları hastalık değil çözümlenebilir sorunlar olarak ele alıp, danışanlarımızın hayatlarını daha keyifli bir hale getirmek için destek sağlamaktayız.

Değerli Danışanımız,

Psikolojik danışmanlık ve psikoterapi süreciyle ilgili size biraz bilgi vermek ve hem sizin hem bizim sahip olduğumuz hak ve sorumluluklardan bahsetmek istiyoruz.

Psikoterapi, bir psikologla, duygusal sorunları iyileştirmek veya kişisel gelişime katkıda bulunmak için kullanılan bir yöntemdir. Psikoterapi, probleme göre süresi değişen bir süreçtir. Psikoterapinin hedeflerine ulaşılması, belli bir süre çalışılmasını gerektirir.

Terapi seansları sırasında kişi, yaşadığı güçlüğü daha iyi anlamaya, tanımlamaya çalışır. Bu soruna katkıda bulunan farklı etkenler araştırılır. Etkenlerin farkına varıldıktan sonra, yaşanan sorunla ilgili değişimin sağlanması ve bu sorunla başa çıkma yöntemlerinin geliştirilmesi sağlanmaktadır. Bu süreçte yaşamınızın sıkıntılı yönleriyle çalışılabileceği için zaman zaman olumsuz duygular hissedebilirsiniz. Bu süreci tamamlayabildiğiniz takdirde bu olumsuz duyguların ortadan kaldırılması, problemin çözümüne ulaşılması sağlanacaktır.

Psikoterapinin başarısında hem seanslarda hem seans dışında göstereceğiniz çaba oldukça önemlidir.

Görüşmeler genellikle haftada bir ya da daha sık yapılır ve merkezimizde her bir seans ortalama 50 dakika sürer.

Değerlendirme Seansının Amacı:

Değerlendirme seansı merkezimizde değerlendirme seans uzmanı koordinatör terapist tarafından yapılır. Koordinatör terapistimiz, sorunlarınızı tanımlamada ve yaşadığınız sıkıntıya göre hangi terapi yaklaşımıyla çalışılması gerektiğini belirleme konusunda uzmanlaşmış bir psikologdur. Bu açıdan değerlendirme görüşmesi oldukça önemli bir görüşmedir. Görüşmenizin sonunda terapistiniz size yaşadığınız soruna göre uygun uzmanı belirleyecektir. Sizinle psikoterapi sürecine başlayacak olan uzmanımıza değerlendirme görüşmenizi yapan uzman tarafından ilk görüşmenizin raporu iletilecektir.

Terapi Ekibimiz : Terapi sürecinizi,  ilk görüşmenizi yapan uzmanımızın yönlendirdiği terapist yürütecektir. Terapistiniz sizin yaşadığınız soruna göre en uygun yaklaşımla çalışan uzmanımız olacaktır.

Yöntem : Psikoloji  Çekmeköy Danışmanlık Merkezi olarak, terapi çalışmalarımızda etkinliği dünyada kanıtlanmış Bilişsel Davranışçı TerapiBilişsel Varoluşçu Terapi ve Varoluşçu Terapi yaklaşımlarını temel almaktayız.

Psikolojik Testler: Gerektiğinde, kişilik dinamiklerinizi, güçlü ve zayıf yönlerinizi daha iyi tanımak, daha etkin bir yardım planı oluşturabilmek için uygulanır.

  • Terapinin başarılı olma oranı sizin istikrarlı çalışmanız ve doğru müdahalelerin yapılmasıyla oldukça yüksektir.
  • Terapide konuşulanlar siz izin vermediğiniz sürece, sizinle terapistinizin arasında kalır.  Ancak istismar, intihar riski, sizin veya yakınlarınızın zarar görmesi ya da hayati tehlike altında olması durumunda, durumla ilgili bilgileri terapistiniz sizin belirlemiş olduğunuz yakınınızla bilginiz dahilinde paylaşacaktır.
  • Seansa gelememeniz söz konusu olduğunda, gününden en az bir gün öncesine kadar iptal ettirmeniz beklenir. Seansların başlama ve bitiş saatleri belirli olup, seansa geç başlanması durumunda, normal seans başlama saatinden 50dk. sonra seans sonlandırılır. 

Bir cevap yazın