Therapia Garden Psikoloji


  Telefon : 0 (538) 310 72 72

Uzman Kadromuz

Uzm. Psk. Azita HAMZAOĞLU

Bireysel ve Çift İlişki Terapisti Cinsel Terapist

1993 yılında ODTÜ Psikoloji bölümünden mezun olup,  California Newport University de yüksek lisans eğitimini evlilik ve aile Terapisi üzerine yapmış. CerrahPaşa Tıp fakültesi, Psikiyatri ABD’nda iki sene boyunca volonter psikolog olarak çalıştıktan sonra (1998-2000), çeşitli anaokullarında, Hastane ve  Psikoloji Danışmanlık Merkezlerinde sorumlu müdür ve uzman olarak çalışmış ve bazılarında çalışmalarına devam etmektedir.

Psikoanalitik  ekolun altyapısına sahip uzmanımız, daha sonra Prof. Dr. Mehmet Sungur den aldığı Kognitif Davranışçı Terapi (BDT) yöntemini yoğunlukla kullanmaktadır (2012’den beri) . Ayrıca özellikle Travma ve fobilerde, DBE’nün sertifikasına  sahip olduğu EMDR’i uygulamakta (2003’ten beri) ; bireysel ve ailelerde Çözüm Odaklı Terapi ( Brief London Eğitimi) , stratejik Terapi (DBE Eğitimi, 1994’ten beri) , BDT, ve Sanat Terapi  [ özellikle aileler ve çiftler arasındaki iletişim sorunlar üzerinde kullandığı Sanat Terapi yöntemini uygulamaktadır  (Eğitim : Arkabahçe Gelişim ve Psik. ) ] . Ayrıca Çocuk odaklı oyun Terapisi ve Kum Terapisi de kullandığı yöntemler arasında yer alıyordur.

Çocuklar ve yetişkinler ile ilgili çeşitli Gelişim , zeka ve kişilik testlerin Türk Psikologlar Derneği ve Projektif Testler Derneğinin uygulayıcı sertifikasına sahip olmuş (1994’ten beri) . Klinik alanda en çok kullandığı, Denver II, AGT, WISC-R, Rorschach, CAT ve TAT dir.

Cinsel İşlev Bozukluklar üzerine eğitimini, ilk Cerrahpaşa T.F. Psikiyatri ABD’dan alıp, uyguladıktan sonra (1998’de), Sertifikalı meslek içi eğitimine de CETAD’a katılıp (2012’den beri) , süpervizyonlarına devam etmektedir . Ayrıca Çocuk Cinsel İstismarına Bağlı Travma, Cinsel İstismara Neden Olan Faktörler, Travma Yaratan Dinamikler ve Cinsel İstismarın Etkileri  üzerinde, Çare-Dere Travma Polikliniğinde, Dr. Ayten Zara Page’den eğitim alıp, bu alanda çalışmalarına devam etmektedir (2004).

Alanda 1998’den beri değişik Konferanslar ve Kongrelere katılıp ( Özellikle CETAD’ın ilk kongresinden bu yana; 1998 ), sürekli yenilikleri takip etmekte ve eğitimlerine devam eden uzmanımız, anadili farsça ve Azerice de terapi vermektedir .