Therapia Garden Psikoloji


  Telefon : 0 (538) 310 72 72

Uzman Kadromuz

Uzm. Psk. Zeynep Karabuda

Bireysel Terapist, Nöropsikolog

Lisans: University of Exeter – Psikoloji (Yüksek Onur Derecesi)

Yüksek Lisans: University of Bristol – Uygulamalı Nöropsikoloji (Onur Derecesi)

Lise eğitimini St. Georg Avusturya Lisesi’nde tamamladıktan sonra, üniversite eğitimi için İngiltere’ye gitmiştir. 2016 yılında Exeter Üniversitesi Psikoloji bölümünü Yüksek Onur derecesi ile tamamlamıştır. Eğitimine ara vermeden yüksek lisansa devam etmiştir ve 2017 yılında Bristol Üniversitesi Uygulamalı Nöropsikoloji bölümünü Onur Derecesi ile bitirmiştir.

Lisans eğitimi sırasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gönüllü olarak çalışarak deneyim kazanmıştır. Aynı zamanda Tenzile Erdoğan Kız Yetiştirme yurdunda çocuk ve ergenlerle gönüllü çalışmalarda bulunmuştur.

Yüksek lisans eğitimi kapsamında beyin travması geçirmiş hastaların, demans ve epilepsi hastalarının nöropsikolojik değerlendirmesi ve rehabilitasyonu alanında uzmanlaşmıştır.

Akademik olarak yaptığı çalışmalar arasında Exeter Üniversitesi Duygudurum Bozukluğu Merkezi’nde yaptığı araştırma asistanlığı yer almaktadır. Bu asistanlık kapsamında dürtüsel yeme davranışlarını kontrol etmek için bir aplikasyonun geliştirilmesinde rol oynamıştır.

Dr. Alp Karaosmanoğlu tarafından verilen Şema Terapi eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Prof. Dr. Hakan Türkçapar tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimine devam etmektedir.

Uygulayabildiği testler arasında Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE), Cattell 2A ve 3A Zeka Testi, Alexander Pratik Zeka Testi, Porteus Labirentleri Testi, Good Enough Testi, Gesell Gelişim Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Bender Gestalt Algı Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Draw A Person Testi, Standardize Mini Mental Test vardır.

Anadil seviyesinde İngilizce konuşmaktadır ve İngilizce terapi yapabilmektedir.