Therapia Garden Psikoloji


  Telefon : 0 (538) 310 72 72

Uzman Kadromuz

Uzm.Klinik Psk. Nihan YUĞAÇ DOĞAN

Çocuk ve Ergen Terapisti

Nihan Yuğaç Doğan, Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden lisans diplomasını aldıktan sonra Doğuş Üniversitesin de Klinik Psikoloji dalında Kognitif-Davranışçı Terapi odaklı yüksek lisans programını tamamladı.

Yüksel Lisans eğitimi sırasında Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından düzenlenen 148 saatlik “Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık Merkezi Staj Programı”nı, “EMDR- Part 1” eğitimini ve Emre Konuk tarafından verilen “ Aile Terapisi” eğitimini tamamladı.

Bu dönemde Davranış Bilimleri Enstitüsünde Araştırma Asistanı olarak görev aldı (2003-2005) .Zihinsel Yetersiz Çocukları Koruma ve Yetiştirme Vakfında, 3-17 yaş arası çocuk ve ergenlerle özel eğitim uygulamaları yaptı (2005-2006). Türk Psikologlar Derneği tarafından verilen eğitimi tamamlayarak WISC-R testi uygulama sertifikasını aldı.

“İnsan Kaynakları Yönetimi “ ve “İlköğretimde  Kaynaştırma ve Drama” sertifika programlarınıtamamladı. 2006-2013 yılları arasında Enka Okullarında gelişimsel bozukluğu olan bir öğrencinin yardımcı öğretmenliğini yaptı.

Ekip  Norma Razon tarafından düzenlenen “Oyun Terapisi” Sertifika Programına katıldı. Bu program kapsamında Danışan Odaklı Oyun Terapisi, Gelişimsel Temas Terapisi, Filial Terapi, Sanat Terapisi, Kukla Terapisi, Kum Terapisi, İstismara Uğrayan Çocukların Değerlendirilmesi, Kısa Süreli Oyun Terapisi, Yapılandırılmış Oyun Terapisi eğitimlerini tamamladı. Theraplay Level-1 ve Level-2  eğitimlerini tamamladı.

“Çocuk ve Ergenlerle EMDR”  eğitimini aldı. Uluslararası Oyun Terapisti unvanını almak için gerekli 500 saatlik grup süper vizyonunu tamamladı, bireysel süper vizyonlara devam etmektedir. 2006 yılından bu yana Anlam Psikoljik Danışmanlık ve Eğitim Merkezinde çalışmalarını sürdürmekte olup, 2014 yılında yeni açılan Psikoloji Çekme köy Danışmanlık Merkezinde de çalışmalarını sürdürecektir.